O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, ale můžete se k nám přidat i v Praze. Tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Máme soutěžní taneční skupiny i nesoutěžní taneční kurzy pro děti i dospělé, organizujeme taneční workshopy, open classy, soutěže, letní taneční kempy, atd. 

Jaká byla soutěžní sezóna 2018? Dnes nečekejte žádné hodnocení, ale pouze čísla. Chceme vás totiž přesvědčit, že ne vždy musí být statistika nuda :-)

Včera jsme ukončili soutěžní sezónu 2018 (tedy alespoň její jarní část), ve které jsme představili 10 choreografií na celkem 9 soutěžích. Určitě se můžete těšit na nějaký článek, ve kterém všechny tyto akce zhodnotíme, dnes se ale na celou sezónu podíváme řečí čísel. Koho baví různé statistiky, tak si dnes určitě přijde na své.

Pozn. Oficiálně soutěžní sezóna 2018 skončí až na podzim, protože nás v září čeká ještě taneční soutěž Šantovka Dance Contest. Ta tedy z pochopitelných důvodů nebude do statistik zahrnuta :-)

6 choreografů postavilo 10 soutěžních formací

Všech 10 soutěžních formací postavilo 6 choreografů. Většina z nich měla na starosti jednu formaci, výjimkou jsou pak Dejv a Tessa, každý z nich letos vymyslel tři formace. Tessa má na svědomí jednu dětskou, jednu juniorskou a jednu dospěláckou, Dejv pak dvě juniorské a jednu dospěláckou choreografii.

TÝM CHOREOGRAFIE CHOREOGRAF
Mini Stars Gangsta Kid Domča Švecová
Mini Monkeys Jako kočky a psi Verča Doupalová
Lil´Gangstas Vybarvi se! Tessa Lukášová
Lil´Heroes Around The World Kej Foltýnová
Contemporary Kids 4 sezóny Bára Březíková
Flavaz Lost Inside Dejv Zapletal
Groovz In Da Jungle Tessa Lukášová
Steppaz H2O Dejv Zapletal
Swaggaz Jump & Fly Dejv Zapletal
Warriorz Do gala Tessa Lukášová

Nejpilnější byli Swaggaz a Flavaz

Nejvíce si soutěžení užily týmy Streetdance Adults Swaggaz a Streetdance Juniors Flavaz. Jejich choreografie Jump & Fly a Lost Inside se představily na celkem osmi soutěžích. Jen o jednu soutěž méně ale absolvovaly týmy Streetdance Adults Warriorz a Streetdance Juniors Groovz s choreografiemi Do gala a In Da Jungle. Na opačném konci jsou oba týmy dětí ve věku 5-7 let, tedy Mini Stars a Mini Monkeys. Choreografie Gangsta Kid a Jako kočky a psi jste mohli vidět dvakrát.

Poprvé jsme vyrazili do Brna a do Prahy

V období od 24. března do 27. května, tedy v podstatě během dvou měsíců, jsme navštívili 7 měst. Dvakrát jsme soutěžili v Olomouci, dvakrát ve Zlíně, kromě toho jsme už tradičně navštívili Přerov a Uničov. Vůbec poprvé jsme se letos vydali do Zubří a také na poměrně velké akce do Brna a dokonce do Prahy. Oproti loňskému roku jsme tedy vynechali Litovel, Zábřeh a Havířov.

Získali jsme 26x medailové umístění

Velmi pozitivně dopadla letošní soutěžní sezóna z pohledu tzv. umístění na bedně. Celkem 26x jsme si totiž odvezli první, druhé nebo třetí místo. Konkrétně tedy 6x 1. místo, 9x 2. místo a 11x 3. místo. Absolutními rekordmany jsou v této statistice oba týmy Streetdance Mini. Ty totiž jiné než medailové umístění v letošním roce nezažily.

Nejvíc medailí letos přebíral dospělácký tým Swaggaz. S choreografií Jump & Fly skončil na bedně celkem 6x, tedy pouze dvakrát se mu nepodařilo probojovat se mezi nejlepší trojku. Být mezi nejlepšími se docela pravidelně dařilo i juniorskému týmu Flavaz. Choreografii Lost Inside na medailovou pozici porota posunula celkem 5x. Třikrát se mezi absolutně nejlepší probojovaly i dětský tým Lil´Gangstas s choreografií Vybarvi se! a dospělácký tým Warriorz s choreografií Do gala.

Dvěma našim týmům se podařilo vyhrát dvě soutěže. Swaggaz ovládli Tancer Cup a Olomoucký talent, Lil´Gangstas pak Mia Festival a Olomoucký talent. Právě Olomoucký talent můžeme považovat za naši nejúspěšnější soutěž, protože jsme na ní získali 4x zlato – vlastně jsme ovládli všechny kategorie, kterých jsme se zúčasnili. Nejvíce medailí jsme si ale odvezli z Mia Festivalu, kde jsme na bedně skončili dohromady 9x.

A ještě jedna medailová statistika, na kterou jsme obzvláště hrdí. V letošním roce jsme vytvořili 10 choreografií a každá z nich si alespoň jednou medailovou pozici na soutěži vytancovala.

Porotci občas nevěděli, co s námí

To, že na soutěži hodnotí několik porotců, jejichž umístění se pak na některých soutěžích sčítá (resp. průměruje) a na některých dopočítává tzv. skating systémem, asi tušíte. Pohled na to, jak konkrétně který porotce hodnotil, je občas docela zajímavý. Nejvíce emocí v tomto směru vzbuzovala choreografie Lost Inside od juniorských Flavaz. Pokud se totiž na soutěži probojovala ze semifinálového kola mezi nejlepší do finále, existovala velká (téměř stoprocentní) pravděpodobnost, že ji někdo z porotců ohodnotí nejlepším umístěním. Flavaz opravdu velmi často některý z porotců dával na 1. místo. Oproti tomu ale také velmi často tuto choreografii dal jiný z porotců na poslední finálové místo.

Výsledkem toho je, že Flavaz skončili často mezi nejlepší trojicí, ale pocit vítězství letos nezažili. A to navzdory tomu, že jim právě to vítěství několik porotců udělilo. Znamená to, že naše choreografie (a nejen Lost Inside, naprosto stejná situace nastala např. v Brně pro tým Swaggaz), vzbuzují rozporuplné emoce. A to je v konečném důsledku asi dobře, přece jenom Street Dance není sport, kde dá někdo víc gólů nebo uběhne trať za kratší čas. Někomu se určitá choreografie líbit bude, někomu ne, to je v pořádku.

Porazili jsme přesně 100 soupeřů

Poměrně zajímavý je i pohled na to, kolik choreografií jsme vlastně porazili. Během osmi soutěží se tento počet zaokrouhlil přesně na 100. Zásluhu na tom mají především dva týmy. Swaggaz přetancovali během letošní soutěžní sezóny celkem 30 soupeřů, Flavaz pak pouze o dva méně. Právě Flavaz ale drží rekord v počtu poražených na jedné soutěži, v Brně totiž byli lepší než 12 dalších tanečních skupin.

O třetí místo v počtu poražených choreografií se pak dělí juniorský tým Groovz s choreografií In Da Jungle a dětský tým Lil´Gangstas s choreografií Vybarvi se! Oba byli lepší než 12 jejich soupeřů.

Děkujeme

Soutěžní sezóna 2018 byla pravděpodobně náročnější než ta předchozí, a to jak pro tanečníky, tak samozřejmě pro choreografy a trenéry. Rozhodně ale byla úspěšná a stála za to. Poděkování tedy patří všem, kteří se o ni jakýmkoliv způsobem zasloužili. A už se pomalu můžeme začít těšit na tu další :-)

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Tipy na podobné články